Fun Area
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Fun Area

Thessaloniki
 
ΦόρουμPortalΕικονοθήκηLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Παρακαλω Διαβαστε Αυτο
Οπως ολοι γνωριζεται το forum μας εχει δημιουργησει καποια διαφημιστικα μ σκοπο την δημοτικοτητα του forum...Γ αυτο θελουμε την βοηθεια σας...Εχω ανοιξει ενα topic οπου σας παρουσιαζω τα δημιουργηματα μας...Πατηστε εδω για να τα δειτε...Θα ηθελα να μας πειτε την γνωμη σας κ να αποφασισουμε ποια ειναι ποιο ωραια...Εγω θα σας στειλω τον κωδικο της καθε εικονας κ θα ηθελα να την μεταφερε απο κινητα μεχρι σε ηλεκτρονικες διευθυνσης την γνωμη σας θα την ποσταρετε εδω...Ευχαριστω...
Welcome!!!
τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 09, 2008 11:47 am από Domino Killer
Ελπιζω να σας αρεσε η δουλεια μας κ καποτε να μπορεσουμε να μαζευτουμε πολυ....Που θα παει ρε Θανο...Θα τα καταφερουμε...!!! farao sunny cheers Basketball scratch geek jocolor

Σχόλια: 21
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» forum closed
τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μαρ 27, 2009 1:32 pm από quaka

» Την Ολυμπία
τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Φεβ 22, 2009 3:47 pm από Επισκέπτης

» Αυτό που σκέφτομαι
τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Φεβ 18, 2009 11:39 am από Filotimos

» Prison Break
τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιαν 12, 2009 6:23 pm από anemelos

» Welcome!!!
τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 26, 2008 6:41 pm από anemelos

» Ο παραδεισος του Βορειου Αστερισμου!!!
τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 26, 2008 6:39 pm από anemelos

» Τι σας την σπαει στο σχολειο ....;;;
τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 26, 2008 6:37 pm από anemelos

» Τι με ενοχλεί σε αυτό το forum?
τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 26, 2008 6:34 pm από anemelos

» Hello0oo!!
τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 26, 2008 6:31 pm από anemelos

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

 

 τρομακτικες ιστοριες που ξερετε!!!!

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Domino Killer
The Psycho Forumer
The Psycho Forumer
Domino Killer


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : $@L()n!k@

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τρομακτικες ιστοριες που ξερετε!!!!   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 20, 2008 3:52 pm

Αρχιζω.....αυτη η ιστορια δεν ειναι δικια μου αλλά αξιζει να την διαβασετε!!!Μια ιστορια με το ξακουστό "ποτηράκι" ή αλλλιως "ouija"....


Ηταν 1 η ωρα το βραδι..Ειχαμε μολις γυρισει σπιτι ενος φιλου..6 ατομα και σκεφτηκαμε να παιξουμε το "Ποτηρακι" να δουμε πως ειναι..Ο φιλος μας,μας ειχε προειδοποιησει να μην το κανουμε ποσες φορες.Η περιεργια ομως μας εφαγε.Ειχαμε βαλει και βιντεοκαμερα με ειδικο φιλτρο να κοιταει στο τραπεζι για να αποδειξουμε οτι εινα αληθεια.Υπηρχε και ο σκυλος του παιδιου μεσα στο σπιτι(κοιμοταν σε μια γωνια).Αφου τα στισαμε ολα κανει ο φιλος μας την πρωτη ερωτηση.."Εισαι εδω πνευμα?"..Μετα απο 6 δευτερα το ποτηρακι με καποιες κινησεις πηγε στα γραμματα και σχηματισε την λεξη ναι.Εγω χεστηκα πανω μου(συγγνωμη για την εκφραση).Ολοι τρομαξαμε...Το παιχνιδι ειχε παρει σοβαρη μορφη...Αρχισαμε ενας ενας να του κανουμε ερωτησεις με την προυποθεση οτι δεν θα ρωτησουμε κατι επικινδυνα και ειδικα κατι που να αφορα το ΜΕΛΛΟΝ..Το ρωτησαμε απο που ηταν και μας ειπε απο Καστορια νομιζω.Ρωτησαμε πως πεθανε και μας ειπε πως κρεμαστηκε το 1876..Γενικα ανοιξαμε μια συζητηση..Εντομεταξυ ο σκυλος πηγαινε πανω κατω..(Εχω ακουσει οτι τα σκυλια και γενικοτερα τα ζωα μπορουν και βλεπουν τα πνευματα...δεν μπορω να αποδειξω οτι αληθευει).Η κασσετα ακομη βιντεοσκοπουσε..Σε καποια φαση εκανα την ερωτηση.."Τι πνευμα εισαι καλο η κακο?" και μας ειπε......."Κακο"...Σταματησαμε για λιγο...μεχρι που ακουστηκε η χειροτερη ερωτηση που θα μπορουσε να γινει..."Δειξε μας την δυναμη σου"...Περασαν 3 δευτερα και εσπασαν τα τζαμια απο ολο το σπιτι...τα παραθηρα και οι πορτες ανοιγοκλειναν...ολα τα γραμματα και οι αριθμοι ειχαν εξαφανιστει...περασαν 5 λεπτα οπου τα ειχαμε δει ολα μεχρι που ειδαμε το ποτηρι να σηκωνεται σε ενα υψος μισο μετρο κατω απο την λαμπα του σαλονιου και να εκτινασεται στον τοιχο οπου και εσπασε...

η κασετα ειχε λιωσει μεσα στην καμερα..Αυτος που τα ειδε ολα ηταν ενας αλλος φιλος που καθως γινοταν ο πανικος ειδε πισω απο την καμερα...Ειδε την οψη του πνευματος..Ηταν οπως το περιεγραψε μετα απο 3 βδομαδες που ηταν και ειμασταν παλι καλα,ενα πραγμα σαν σωμα που αιορουταν στον αερα με ανοιχτα τα χερια και τα ποδια και το ολο αυτο που φορουσε χανοντουσαν προς τα πισω..σαν να το τραβουσε κατι...

Καθε βραδι μετα το περιστατικο..ολοι ειχαμε τον ιδιο εφιαλτη για 2 βδομαδες...ερχοταν μια μορφη οπως αυτο που μας ειχε περιγραψει το παιδι που το ειδε και μας ελεγε..."Θα σας περιμενω.."...

Απ'αυτο παιχνιδι εχουν πεθανει ολοκληρες παρεες ατομων..Αλλοι αυτοκτονησαν γιατι ερχοταν το πνευμα συνεχως στον υπνο τους..Αλλοι ρωτησαν για πραγματα που αφορουν το μελλον και εμειναν σε κομα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://gamato.info
Domino Killer
The Psycho Forumer
The Psycho Forumer
Domino Killer


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Ημερομηνία εγγραφής : 07/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : $@L()n!k@

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τρομακτικες ιστοριες που ξερετε!!!!   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 20, 2008 4:18 pm

κ αν δεν τ κλασετε εμενα να μην με λενε χρηστο...θα βαρεθητε λιγο αλλα αξιζει...

https://www.youtube.com/watch?v=VWN20xVmcwA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://gamato.info
kobe bryant
Απλός παρατηρητής
Απλός παρατηρητής
kobe bryant


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : Καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ..   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 3:20 pm

οριστε μια που βρηκα:
Ένα νεαρό ζυγάρι πήρε την απόφαση να παντρευτεί μόλις τελειώσουν το σχλείο. Ο πατέρας της νύφης ήταν αρκετά ευκατάστατος και μπορούσε να τους κάνει έναν μεγάλο γάμο. Τελικά παντρεύτηκαν και ο γάμος ήταν πολύ ωραίος. Μετά είχαν μια δεξίωση σε ένα παλιό σπίτι και όλοι είχαν πιει παραπάνω. Όταν τελικά έμειναν γυρω στα 20 άτομα αποφάσισαν να παίξουν κρυφτό. Έτσι λοιπόν άρχισε ο ένας να μετράει και οι υπόλοιποι κρύφτηκαν. Σε μισή ώρα βρέθηκαν όλοι εκτός απο τη νύφη. Για ώρες την έψαχναν ανησυχώντας οτι κάτι της σηνέβει. Εβδομάδες αργότερα αφού είχαν κολλήσει αναφορές για την εξαφάνισή της εγκατέλειψαν τις προσπάθειες. Τρία χρόνια αργότερα μια ηλικιωμένη υπηρέτρια καθώς καθάριζε στο παλιό σπίτι ανέβηκε στη σοφίτα. Εκεί είδε ένα μπαούλο και το άνοιξε απο περιέργεια. Αυτό που είδε την έκανε να ουρλιάζει όσο μπορούσε, και στη συνέχεια κάλεσε την αστυνομία. Τελικά το βράδυ που παίζανε κρυφτό η νύφη αποφάσισε να κρυφτεί μέσα στο μπαούλο. Όταν μπήκε φαίνεται οτι το καπάκι έπεσε και την κτύπησε στο κεφάλι αφήνοντάς την αναίσθητη. Θα πέθανε απο ασφυξία στη συνέχεια. Το πτώμα είχε σαπίσει, όμως φαινόταν οτι το στόμα είχε μορφή ουρλιαχτού.!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kobe bryant
Απλός παρατηρητής
Απλός παρατηρητής
kobe bryant


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : Καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ....   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 3:58 pm

Μια γεροντοκόρη ένα απόγευμα δεν είχε τίποτε άλλο να κάνει και βγήκε έξω για να αγοράσει ένα παζλ, καθώς τα παζλ ήταν η μοναδική της ασχολία. Όταν αγόρασε το παζλ δεν κοίταξε την σκηνή που απεικόνιζε μιας και το αγόρασε στην τύχη. Όταν έφτασε στο σπίτι της άρχισε να φτιάχνει το παζλ. Καθώς πήγε να ενώσει τα πρώτα δύο κομμάτια χτύπησε το κουδούνι της πόρτας. Πήγε, άνοιξε, αλλά δεν ήταν κανείς. Οπότε συνέχισε να φτιάχνει το παζλ ώσπου έφτασε στη μέση είδε σε έναν καθρέφτη που ήταν απέναντί της μία σκια να πλησιάζει προς το μέρος της. Γυρνώντας να δει ποιός ήταν από πίσω της τρομοκρατημένη δεν είδε κανένα. Τρομοκρατημένη, συνέχισε να φτιάχνει το παζλ και όταν ήταν έτοιμη να βάλει και το τελευταίο κομμάτι για να δει επιτέλους την εικόνα, το κουδούνι της ξαναχτύπησε και εκείνη έντρομη άνοιξε...

Μετά από 15 μέρες οι γείτονές της ανησύχισαν και κάλεσαν τις αρχές. Όταν μπήκαν στο σπίτι της σπάζοντας την πόρτα την είδαν σωριασμένη στο πάτωμα με καμμένα τα μάτια, χαρακιές από μαχαίρι, και στο στήθος της γραμμένο "Να βλέπεις τί αγοράζεις". Και πράγματι, όταν οι αρχές ερεύνησαν το σπίτι βρήκαν ένα μισοτελειωμένο παζλ το οποίο έδειχνε την κοπέλα τρομαγμένη και από πίσω της μία σκια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kobe bryant
Απλός παρατηρητής
Απλός παρατηρητής
kobe bryant


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : Καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ....   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 4:07 pm

Htan ena koritsaki kapote kai oi goneis tis eixan fygei apo to spiti kai auti eixe meinei me ton skilo tis. Se kapoia stigmi akouse tin porta na anoigei pige na dei ti egine den itan kanenas tin ekleise kai gurise sto dwmatio tis meta evale to xairei tis katw apo to krevati tis na tis glipsi to xeri o skilos gia na katalavei oti einai kala. Meta akouse ena vazo na peftei etrekse kai eide aplos oti ena vazo eixe pesi meta girise sto krevati evale pali to xeri tis na tis to glipsi o skilos kai meta kimithike. Meta afou koimithike ligo akouse ti vreisi tou baniou na trexei evale to maxilari panw sto kefali tis, meta egine pio dinatos o hxos sikwthike kai molis pige sto banio eide ton skilo tis kremasmeno kai na leei : Pws eisai sigourei oti pada se glifi o skilos afou den kitas???
Kai tin alli mera vrikan to koritsaki dipla ston skilo xwris kefali
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kobe bryant
Απλός παρατηρητής
Απλός παρατηρητής
kobe bryant


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : Καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 4:41 pm

Μια μέρα ήταν ένας πατέρας στο αυτοκίνητο και ο 11-χρονος γιος του στο πίσω κάθισμα. Ο πατέρας σταμάτασε το αμάξι σε ένα μέρος έρημο και τότε ενημέρωσε το γιο του ότι αυτός θα έβγαινε έξω από το αμάξι, θα άνοιγε το πορτ-μπαγκάζ και θα έκανε μια δουλειά. Του είπε σε καμιά περίπτωση να μη γυρίσει το κεφάλι του πίσω για να δει κι επίσης, του είπε να ανοίξει το ραδιόφωνο, να ανεβάσει την ένταση στο φουλ και να το αφήσει να παίζει για μισή ώρα περίπου, αγνοώντας αυτά που θα μπορούσαν να ακουστούν απ'έξω. Το παιδάκι παραξενεύτηκε, αλλά έκανε ό,τι του είπε ο πατέρας του μόλις εκείνος βγήκε από το αμάξι...

Την επόμενη μέρα, η αστυνομία ανακάλυψε τα εξής:
Το αυτοκίνητο είχε ένα συγκεκριμένο προορισμό. Μόλις ο πατέρας βγήκε από το αμάξι, άνοιξε όντως το πορτ-μπαγκάζ.. Συμβούλεψε το γιο του να μην δει τι γινόταν πίσω για να μη δει τις σκηνές φρίκης που εκτυλισσόταν...
Του είπε να ανοίξει το ραδιόφωνο και να το βάλει δυνατά για να μην ακούσει τις κραυγές... Στο πορτ-μπαγκάζ βρέθηκε μια βαλίτσα με τα κομμάτια του πατέρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kobe bryant
Απλός παρατηρητής
Απλός παρατηρητής
kobe bryant


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : Καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 4:46 pm

Μια γνωστή ιστορία υπάρχει με έναν στρατιώτη που γύρισε τελικά από τον πόλεμο του Βιετνάμ. Τηλεφώνησε τους γονείς του από το Σαν Φρανζίσκο:
-Μαμά, μπαμπά, γυρίζω στο σπίτι, αλλά θέλω να ζητήσω μια χάρη, έχω ένα φίλο και θέλω να έρθει κι αυτός.
-Φυσικά, χαρά μας να μας τον γνωρίσεις.
-Πρέπει να ξέρετε κάτι όμως, πάτησε μια νάρκη και έμεινε ανάπηρος, έχασε το ένα του χέρι και ένα πόδι. Δεν έχει πού να μέινει τώρα και θα ήθελα να μείνει μαζί μας.
-Πολύ άσχημο αυτό παιδία μου, ίσως του βρούμε κάποιο μέρος για να μείνει.
-Όχι, θέλω να ζήσει μαζί μας...
-Γιέ μου, μίλησε ο πατέρας στο τηλέφωνο, δε καταλαβαίνεις τί ζητάς, ένας άνθρωπος με τέτοια αναπηρία θα ήταν μεγάλο βάρος για εμάς. Έχουμε τις δικιές μας ζωές, δε μπορούμε να αφήσουμε αυτόν να μας ανακατέψει. Καλύτερα να ξεχάσεις τον φίλο σου, έλα σπίτι σου, και αυτός θα βρεί το δρόμο του.
Σε αυτό το σημείο έκλεισε το τηλέφωνο, και οιγονείς δεν ξανάκουσαν τον γιο τους. Σε λίγες μέρες όμως είχαν μια κλήση από την αστυνομία του Σαν Φρανσίσκο, και έμαθαν οτι ο γιός τους έπεσε από μια πολυκατοικία. Η αστυνομία υπέθεσε οτι ήταν αυτοκτονία. Οι γονείς του νεκρού στρατιώτη πήγαν αμέσως στο νοσκομείο για αναγνώριση. Εκεί έμαθαν κάτιο νέο: ο γιος τους είχε χάσει ένα χέρι κι ένα πόδι στο Βιετνάμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kobe bryant
Απλός παρατηρητής
Απλός παρατηρητής
kobe bryant


Αριθμός μηνυμάτων : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : Καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ..   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:12 pm

Το κείμενο που ακολουθεί, χειρόγραφο στην αρχική του μορφή, βρέθηκε το καλοκαίρι του 2003 σε ένα σφραγισμένο φάκελο ο οποίος ήταν κολλημένος στο εσωτερικό του οπισθόφυλλου ενός παλιού βιβλίου, έκδοσης του 1965. Το βιβλίο είχε πρόσφατα αγοραστεί στην εκποίηση ιδιωτικής βιβλιοθήκης λόγω θανάτου του ιδιοκτήτη της και δεν ήταν δυνατόν να εντοπιστεί η αρχική του προέλευση, ή οι ενδιάμεσοι κάτοχοί του, εάν υπήρχαν.

Φίλε αναγνώστη, διαβάζεις αυτές τις γραμμές αφού έχω πια φύγει από αυτό τον κόσμο, ίσως όμως και πριν ακόμα γεννηθώ.

Η ζωή μου ξεκίνησε το 2004, δεν έχει σημασία πού. Πέρασαν αρκετά χρόνια μέχρι να αντιληφθώ ότι η ζωή μου ήταν αρκετά διαφορετική από αυτή των άλλων ανθρώπων γύρω μου. Έζησα τη ζωή μου σε ένα κόσμο αλλιώτικο από αυτόν που ζούσαν όλοι οι άλλοι και δεν ήταν λίγες φορές που αναρωτιόμουνα μήπως δεν έχω τα λογικά μου, ή μήπως απλά δεν υπήρξα ποτέ.

Λένε πώς ο χρόνος είναι ένα ποτάμι που κυλά και σε παρασέρνει μαζί του, χωρίς ποτέ να μπορείς να ανέβεις κόντρα στο ρεύμα του. Για μένα όμως το ρεύμα του χρόνου είχε αντίθετη κατεύθυνση.

Πάντα, από παιδί, ήμουν άνθρωπός κλειστός και μοναχικός. Αργότερα κατάλαβα πώς δε θα μπορούσε να είναι διαφορετικά. Φίλους δε μπόρεσα να κάνω στα παιδικά μου χρόνια. Ενώ εγώ μεγάλωνα ένα χρόνο, αυτοί γινόντουσαν ένα χρόνο μικρότεροι, μέχρι που έπαυαν να εμφανίζονται στη γειτονιά. Ήταν «πλέον» πολύ μικροί για να παίζουμε. Στο σχολείο έβρισκα κάθε χρόνο διαφορετικούς συμμαθητές, καθώς αυτοί της προηγούμενης χρονιάς ήταν μια τάξη «κάτω» από εμένα. Μη φαντάζεσαι ότι περπατούσα ανάποδα, ή έβλεπα κάθε κίνηση από το τέλος προς την αρχή. Όχι, η ζωή μου ήταν κανονική, ζούσα τη ροή της κάθε μέρας μαζί με τους γύρω μου, όμως όταν ξημέρωνε, η δική μου νέα μέρα ήταν η προηγούμενη για όλους τους υπόλοιπους. Ο χρόνος, ως φυσικό μέγεθος κινούταν για μένα αντίστροφα, όμως κανένας δε φαινόταν να το αντιλαμβάνεται εκτός από εμένα. Η συμπεριφορά τους ήταν λες και όλα κυλούσαν κανονικά.

Καταλαβαίνω ότι έχεις απορίες, ερωτηματικά, ελπίζω κάποια από αυτά να απαντηθούν στη συνέχεια της διήγησής μου.

Όταν έβγαλα την πρώτη μου ταυτότητα αυτή έγραφε πάνω της ημερομηνία γέννησης το 2004. Ήταν το 1997, κι όμως ποτέ, ακόμα και στα χρόνια που «ακολούθησαν», κανείς δεν έδειξε να εκπλήσσεται.

Αδέρφια δεν είχα, ίσως να απέκτησα μετά, ποιος ξέρει. Η πρώτη μου συνειδητή ανάμνηση ήταν περίπου στην ηλικία των 3 ετών. Δεν ήταν κάτι συγκεκριμένο, απλά οι ακαθόριστες, σχεδόν ονειρικές εικόνες που σηματοδοτούν την πρώτη ανάμνηση του κάθε ανθρώπου. Θυμάμαι ακόμα, αμυδρά, τις τραγικές εικόνες από …, όχι αγαπητέ αναγνώστη δεν πρέπει να σου πώ, δεν ξέρω ποιος είναι ο χρόνος που διαβάζεις και δεν έχω το δικαίωμα να σε ταράξω με αυτά που θυμάμαι, αλλά για σένα ίσως δεν έχουν ακόμα συμβεί. Αργότερα ήρθαν οι Ολυμπιακοί της Αθήνας, το 2004, τη χρονιά που γεννήθηκα, όμως και πάλι πρέπει να προσέξω, θα ήταν λάθος να μιλήσω για όσα μπορεί να είναι στο δικό σου μέλλον..

Πολλά χρόνια αργότερα κατέληξα στο συμπέρασμα ότι τα πρώτα 4-5 χρόνια της ζωής μου ο χρόνος μου πρέπει να κυλούσε προς τη σωστή κατεύθυνση. Μετά, για κάποιο ανεξήγητο λόγο η ροή του αντιστράφηκε και ξαναγύρισα στο 2004 και πιο πίσω. Έτσι έζησα περίπου 8 χρόνια πηγαίνοντας στο 2008 και ξαναγυρίζοντας πίσω στο 2004.

Στο σπίτι οι γονείς μου δεν έδειχναν να παραξενεύονται όταν καθώς εγώ μεγάλωνα αυτοί γινόντουσαν νεώτεροι. Ίσως τα μάτια τους να έβλεπαν κάποια άλλη πραγματικότητα. Ήμουν περίπου 9 ετών όταν προσπάθησα να τους δώσω να καταλάβουν ότι η ζωή μου δεν κυλά όπως θα έπρεπε. Θυμάμαι τα γεμάτα απορία βλέμματα τους και την προσπάθεια της μητέρας μου να μου εξηγήσει ότι ήμουν απλά κουρασμένος και αν έπεφτα να κοιμηθώ την άλλη μέρα όλα θα ήταν μια χαρά. Το επόμενο πρωϊ κρυφάκουσα τη συζήτησή τους για το αν έπρεπε να με δεί κάποιος «ειδικός». Ήταν και οι δύο τους προβληματισμένοι, φαντάζομαι πώς η συμπεριφορά μου θα πρέπει έτσι κι αλλιώς να ήταν παράξενη από καιρό, καθώς το άγουρο μυαλό μου προσπαθούσε να συμβιώσει με μια πραγματικότητα αντίθετη προς τα βασικά ένστικτα. Ήταν καλοί άνθρωποι οι γονείς μου και στα χρόνια που ακολούθησαν έκαναν ότι μπορούσαν για να με «κάνουν καλά». Με είδαν αρκετοί «ειδικοί» και σχεδόν όλοι τους κατέληγαν στο συμπέρασμα ότι ήμουν ένα μοναχικό παιδί που «καλό θα ήταν να αποκτήσει μεγαλύτερη επαφή με συνομήλικους του». Κάποιοι μάλιστα ήθελαν να με κρατήσουν για παρακολούθηση, κάτι στο οποίο οι γονείς μου ήταν πάντα αρνητικοί.

Όσο μεγάλωνα έπαψα να λέω αυτά που ένιωθα, προσπάθησα να δείχνω φυσιολογικός. Ίσως επειδή βαρέθηκα τους «ειδικούς», ίσως επειδή δεν ήθελα να βλέπω τους γονείς μου προβληματισμένους, ίσως επειδή απλά προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι όλα ήταν καλά.

Πρέπει να ήμουν, σε απόλυτους αριθμούς, 18 ετών όταν το 1994 είδα τους γονείς μου να γιορτάζουν τη 1η επέτειο του γάμου τους. Το θεώρησαν απόλυτα φυσιολογικό, έστω και αν εγώ ήμουν 18 ετών, μόλις 5 χρόνια μικρότερος από τη μάνα μου. Εκείνο το βράδυ πήρα την απόφασή μου. Η οικογένεια μέσα στην οποία μεγάλωσα σε λίγο δε θα υπήρχε πια, ή δε θα είχε δημιουργηθεί ακόμα, διάλεξε και πάρε ποια έκφραση είναι η πιο αντιπροσωπευτική. Το τι ακριβώς θα συνέβαινε και ποια μορφή θα έπαιρνε η ζωή μου ήταν κάτι που δεν ήθελα να το μάθω, ίσως φοβόμουν.

Την επόμενη μέρα τους ανακοίνωσα ότι θα έφευγα. Είπα πώς ήθελα να ταξιδέψω για λίγο καιρό και μετά να αποφασίσω τι θα κάνω με το μέλλον μου. Έδειξαν να το περίμεναν, δεν υπήρξε καμία αντίρρηση. Δύο μέρες μετά τους αποχαιρέτησα, ήξερα ότι δε θα ξαναγύριζα ποτέ πίσω και νομίζω ότι το ήξεραν και αυτοί. Ήταν πια δύο νέοι άνθρωποι, όμως τα μάτια τους ήταν γερασμένα, τα μάτια των γονιών που έβλεπαν για τελευταία φορά το παιδί τους.

Στην αρχή έκανα κάποια αραιά τηλέφωνα, μετά προτίμησα τις κάρτες και σύντομα γράμματα. Ένα χρόνο μετά, περίπου την ημερομηνία του γάμου τους, φρόντισα να λάβουν ένα απλό μπουκέτο λουλούδια. Δεν τόλμησα να ξαναγράψω ή να ξαναπάρω τηλέφωνο.

Στην πόλη που γεννήθηκα ξαναγύρισα 15 χρόνια αργότερα και μια παρόρμηση με οδήγησε κοντά στο πατρικό του πατέρα μου. Θυμάμαι τις στιγμές σαν τώρα. Ήταν ένα ηλιόλουστο πρωϊνό, στεκόμουν σε ένα μικρό πάρκο απέναντι στην πόρτα του σπιτιού. Κάποια στιγμή αυτή άνοιξε και ένα καστανόξανθο αγόρι, περίπου 10 χρονών, πετάχτηκε έξω κρατώντας στα χέρια του την τσάντα του σχολείου του, γελώντας και φωνάζοντας. Ήταν σα να έβλεπα παιδική μου φωτογραφία, δε μπορούσα να κάνω λάθος. Πέρασε το δρόμο προς τη μεριά που στεκόμουν και μόλις με είδε σταμάτησε και στράφηκε προς εμένα. Με πλησίασε αργά, διστακτικά, άπλωσε το χέρι του και άγγιξε το δικό μου. «Είσαι καλά;» με ρώτησε. «Καλά είμαι, εσύ;» απάντησα. «Να προσέχεις» μου είπε και το βλέμμα του καρφώθηκε στα μάτια μου, γλυκό σαν του μικρού παιδιού που ήταν, και συνάμα προστατευτικό σαν του πατέρα που επρόκειτο να γίνει. «Πρέπει να φύγω τώρα» είπε και πήρε ξανά το δρόμο του. Εκείνη τη μέρα έκλαψα, όσο ποτέ στη ζωή μου. Έκλαψα για το παιδί που ήμουν κάποτε και όσα δεν έζησε, έκλαψα για τους γονείς μου που έχασα με τρόπο πιο τρομακτικό και από το θάνατο, έκλαψα για τη χωρίς νόημα ζωή μου.

Πέρασα τα χρόνια μου ταξιδεύοντας και μελετώντας το χρόνο και τα μυστήρια του. Προσπαθούσα πάντα να βρώ κάποιο νόημα, κάποια λογική ερμηνεία σε αυτό που μου συνέβαινε. Οικονομικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα, βλέπεις το να έχεις ζήσει το μέλλον έχει και κάποια πλεονεκτήματα. Τα βιβλία της ιστορίας, οι εφημερίδες, το παρελθόν του κόσμου στον οποίο ζούσα σαν παρείσακτος επισκέπτης, ήταν για μένα το μέλλον.

Ξέρω τι σκέφτεσαι, αν προσπάθησα να παρέμβω, να αλλάξω πράγματα και καταστάσεις. Στην αρχή πίστεψα πώς ίσως κάποια ανώτερη δύναμη είχε δώσει στη ζωή μου αυτή την τροπή ώστε, μέσω εμού, κάποια συμβάντα να εξελιχθούν αλλιώς. Ένα ατύχημα, η προσωπική τραγωδία κάποιου, ακόμα κι ένα συμβάν παγκόσμιας σημασίας, γιατί όχι, βλέπεις αυτή η σκέψη ήταν για μένα θεραπευτική, ίσως η ζωή μου να είχε κάποιο σκοπό. Γρήγορα ανακάλυψα ότι η ελπίδα μου ήταν μάταιη, δε μπορούσα να παρέμβω, δε μπορούσα να αλλάξω τίποτε. Την κρίσιμη στιγμή που ετοιμαζόμουν να δράσω, κάποιο τυχαίο γεγονός, κάποια απρόβλεπτη, μη καταγεγραμμένη λεπτομέρεια δε μου επέτρεπε να αλλάξω τη ροή των πραγμάτων.

Το παρελθόν μοιάζει με μια στέρεη αλυσίδα, σφυρηλατημένη με τους πόνους και τις χαρές των ανθρώπων που το βίωσαν. Καμία ενέργεια στον τρισδιάστατο χώρο δε μπορεί να διαρρήξει αυτή την αλυσίδα. Διάβασα βιβλία, επιστημονικά και μυθιστορήματα, για τα ταξίδια στο χρόνο, διάβασα για το παράδοξο του χρόνου, το πώς δηλαδή μπορεί κάποιος ταξιδιώτης στο παρελθόν να προβεί σε πράξεις και ενέργειες που θα μπορούσαν να αναιρέσουν την ίδια του την ύπαρξη. Ξέρω από πρώτο χέρι πώς το παράδοξο αυτό δεν υφίσταται. Το παρελθόν είναι γραμμένο με ανεξίτηλο μελάνι, χαραγμένο σε κάποια κοσμική βίβλο από πέτρα, και δεν αλλάζει. Πέρασα τη ζωή μου ζώντας στο δικό σου παρελθόν, στο παρελθόν του κόσμου στον οποίο γεννήθηκα, όμως όριζα μόνο τη ζωή μου και ίσως ούτε καν αυτή.

Μελέτησα το χρόνο, ως φυσικό μέγεθος, ως φιλοσοφική έννοια, ως καθημερινή πραγματικότητα. Κάνουν λάθος όσοι πιστεύουν ότι ο χρόνος είναι μια απλή διάσταση. Ο χρόνος είναι μια έννοια την οποία το μυαλό του ανθρώπου αδυνατεί να συλλάβει, όπως η έννοια του απείρου. Προσεγγίζουμε τεχνητά το χρόνο μεταφέροντάς τον σε ένα ρολόι ή ένα ημερολόγιο και έτσι μπορούμε να τον αντιληφθούμε ως αντικειμενική πραγματικότητα.

Το χρόνο δε μπορείς να τον ορίσεις, μπορείς μόνο να τον αισθανθείς να περνά, σα μια διαρκή αέναη κίνηση ανάμεσα στο σήμερα και το αύριο, με μόνη απτή πραγματικότητα το «τώρα». Όλη η ζωή μας δεν είναι παρά μια ακολουθία από άπειρα «τώρα», αυτά που πέρασαν και αυτά που θα έρθουν. «Δε μπορείς να βάλεις το πόδι σου δύο φορές στο ίδιο ποτάμι γιατί τα νερά του κυλάνε συνεχώς» είχε πεί ο Ηράκλειτος. Όμως και το «τώρα» δεν ορίζεται μονοσήμαντα. Το «τώρα» του κάθε ανθρώπου είναι έννοια εξαιρετικά προσωπική.

Ίσως τελικά ο χρόνος να είναι πιο συγγενικός με την ψυχή και τη συνείδηση και όχι με το χώρο, όπως υποστηρίζει η σύγχρονη φυσική. Η αίσθηση του χρόνου δεν είναι πάντα η ίδια. Άλλοτε κυλά γρήγορα και άλλοτε πιο αργά, ή τουλάχιστο έτσι το αντιλαμβάνεται ο εγκέφαλος ανάλογα με τα γεγονότα που λαμβάνουν χώρα. Η λειτουργία της ανάκλησης αναμνήσεων είναι μια καθαρά πνευματική λειτουργία και αποτελεί ένα ταξίδι στο χρόνο, χωρίς όμως να διαφοροποιείται η αντικειμενική θέση του υποκειμένου στον κατά συνθήκη χρόνο.

Το παρελθόν περιλαμβάνει, εκτός από αυτό που συνέβη και όλα όσα θα μπορούσαν να συμβούν, τα οποία όμως για κάποιο λόγο παρέμειναν σε λανθάνουσα κατάσταση. Το μέλλον από την άλλη πλευρά είναι ένα σύνολο πιθανών γεγονότων και καταστάσεων. Όμως ποιος ή τι επιλέγει ποια από αυτά τα γεγονότα θα συμβούν, και άρα θα αποτελέσουν κάποτε παρόν. Μοίρα ή συμπτώσεις, προδιαγεγραμμένη πορεία ή συνειδητή επιλογή, ποια δύναμη κυβερνά το μέλλον; Ποια ήταν η μυστηριώδης δύναμη που έμπλεξε το δικό μου μέλλον με το παρελθόν των άλλων ανθρώπων;

Πολλές φορές ισορρόπησα ανάμεσα στη λογική και την παραφροσύνη, αναρωτήθηκα αν ζώ ένα εφιάλτη και σύντομα πρόκειται να ξυπνήσω. Μέσα στα όνειρα ο χρόνος λειτουργεί σε ένα άλλο επίπεδο. Η λογική του συνέχεια ανατρέπεται και κάνει αυθαίρετα άλματα μπρος και πίσω. Πιστεύω ότι κάποια άγνωστη ψυχική λειτουργία διατάραξε την ισορροπία ανάμεσα στην ονειρική και την συνειδητή κατάσταση του εγκεφάλου μου και δε μου επέτρεψε να επανέλθω μετά από κάποιο ονειρικό άλμα. Θα ήμουν ένας απλός ψυχασθενής αν η διαταραχή αυτή δεν παρέσερνε μαζί της και την τρισδιάστατη υπόστασή μου. Ο χώρος και ο χρόνος μου καμπυλώθηκαν αρκετά ώστε να αναστραφούν.

Άραγε η αναστροφή αυτή δημιούργησε κάποιο κενό στο μέλλον που θα έπρεπε να είχα ζήσει; Το 2008, αν οι εκτιμήσεις μου είναι σωστές, έπαψα απλά να υπάρχω, πέθανα; Ή μήπως ένας άλλος εαυτός μου έζησε, θα ζήσει, κανονικά τη ζωή του; Μήπως η καμπύλη του χώρου και του χρόνου μου διχοτομήθηκε και ένα κομμάτι της ακολούθησε λάθος κατεύθυνση, παρασέρνοντας μαζί της και ένα λειτουργικό αντίγραφο της φυσικής μου υπόστασης το οποίο συνέχισε να αλληλεπιδρά με το περιβάλλον του; Μήπως οι άνθρωποι με τους οποίους ερχόμουν σε επαφή έβλεπαν αντανακλάσεις του μέλλοντος;

Και ο φυσικός μου θάνατος, τι ακριβώς θα επιφέρει; Θα είναι απλά το τέλος μιας ζωής που πήρε λάθος δρόμο, ή θα ξανασμίξει τα χωρισμένα κομμάτια του εαυτού μου και θα ξαναβάλει την ύπαρξή μου στη φυσιολογική πορεία της;

Σίγουρα αναρωτιέσαι μήπως όλα αυτά είναι τα προϊόντα ενός διαταραγμένου εγκεφάλου ο οποίος ζεί σε μια πραγματικότητα που έπλασε ο ίδιος, ή για να το πώ πιο απλά, μήπως διαβάζεις τα παραληρήματα ενός τρελού. Δε θα σε αδικήσω γι αυτή σου τη σκέψη, ούτε θα προσπαθήσω να σε πείσω για το αντίστροφο. Δεν είναι δυνατόν μέσα από λίγες γραμμές κειμένου να σου μεταφέρω όσα βίωσα σε μια ζωή.

Όσο για την ταυτότητά μου, είσαι σίγουρος πώς θέλεις να τη μάθεις; Μπορεί να είμαι κάποιος που ξέρεις ή κάποιος που θα συναντήσεις, μπορεί να είμαι το αγέννητο παιδί σου, μπορεί να είμαι ο ίδιος σου ο εαυτός. Αν όμως δε φοβάσαι να ψάξεις και να γνωρίσεις αλήθειες που ίσως σε ταράξουν, θα σου δώσω ένα γρίφο για να λύσεις:

«Ψάξε να βρείς την πλάκα που δεν έχει αρχή, στο φ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:24 pm

Ένα νεαρό ζυγάρι πήρε την απόφαση να παντρευτεί μόλις τελειώσουν το σχλείο. Ο πατέρας της νύφης ήταν αρκετά ευκατάστατος και μπορούσε να τους κάνει έναν μεγάλο γάμο. Τελικά παντρεύτηκαν και ο γάμος ήταν πολύ ωραίος. Μετά είχαν μια δεξίωση σε ένα παλιό σπίτι και όλοι είχαν πιει παραπάνω. Όταν τελικά έμειναν γυρω στα 20 άτομα αποφάσισαν να παίξουν κρυφτό. Έτσι λοιπόν άρχισε ο ένας να μετράει και οι υπόλοιποι κρύφτηκαν. Σε μισή ώρα βρέθηκαν όλοι εκτός απο τη νύφη. Για ώρες την έψαχναν ανησυχώντας οτι κάτι της σηνέβει. Εβδομάδες αργότερα αφού είχαν κολλήσει αναφορές για την εξαφάνισή της εγκατέλειψαν τις προσπάθειες. Τρία χρόνια αργότερα μια ηλικιωμένη υπηρέτρια καθώς καθάριζε στο παλιό σπίτι ανέβηκε στη σοφίτα. Εκεί είδε ένα μπαούλο και το άνοιξε απο περιέργεια. Αυτό που είδε την έκανε να ουρλιάζει όσο μπορούσε, και στη συνέχεια κάλεσε την αστυνομία. Τελικά το βράδυ που παίζανε κρυφτό η νύφη αποφάσισε να κρυφτεί μέσα στο μπαούλο. Όταν μπήκε φαίνεται οτι το καπάκι έπεσε και την κτύπησε στο κεφάλι αφήνοντάς την αναίσθητη. Θα πέθανε απο ασφυξία στη συνέχεια. Το πτώμα είχε σαπίσει, όμως φαινόταν οτι το στόμα είχε μορφή ουρλιαχτού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:25 pm

Ένα ζευγάρι μετακόμισε σε ένα καινούργιο σπίτι. Καθώς έψαχναν στο κελάρι βρήκαν ένα βαρέλι αρκετά βαρύ. Μόλις ανοιξαν την στρόφιγγά του, χύθηκε από μέσα ένα πολύ γλυκό και κόκκινο υγρό το οποίο αρχισαν να πίνουν τακτικά. Κάποια στιγμή τελείωσε αλλά το βαρέλι ήταν ακόμα ασυνίθιστα βαρύ και έτσι αποφάσισαν να το ανοίξουν. Μέσα ανακάλυψαν το πτώμα του προηγούμενου επιστάτη του σπιτιου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:26 pm

Μια γεροντοκόρη ένα απόγευμα δεν είχε τίποτε άλλο να κάνει και βγήκε έξω για να αγοράσει ένα παζλ, καθώς τα παζλ ήταν η μοναδική της ασχολία. Όταν αγόρασε το παζλ δεν κοίταξε την σκηνή που απεικόνιζε μιας και το αγόρασε στην τύχη. Όταν έφτασε στο σπίτι της άρχισε να φτιάχνει το παζλ. Καθώς πήγε να ενώσει τα πρώτα δύο κομμάτια χτύπησε το κουδούνι της πόρτας. Πήγε, άνοιξε, αλλά δεν ήταν κανείς. Οπότε συνέχισε να φτιάχνει το παζλ ώσπου έφτασε στη μέση είδε σε έναν καθρέφτη που ήταν απέναντί της μία σκια να πλησιάζει προς το μέρος της. Γυρνώντας να δει ποιός ήταν από πίσω της τρομοκρατημένη δεν είδε κανένα. Τρομοκρατημένη, συνέχισε να φτιάχνει το παζλ και όταν ήταν έτοιμη να βάλει και το τελευταίο κομμάτι για να δει επιτέλους την εικόνα, το κουδούνι της ξαναχτύπησε και εκείνη έντρομη άνοιξε...

Μετά από 15 μέρες οι γείτονές της ανησύχισαν και κάλεσαν τις αρχές. Όταν μπήκαν στο σπίτι της σπάζοντας την πόρτα την είδαν σωριασμένη στο πάτωμα με καμμένα τα μάτια, χαρακιές από μαχαίρι, και στο στήθος της γραμμένο "Να βλέπεις τί αγοράζεις". Και πράγματι, όταν οι αρχές ερεύνησαν το σπίτι βρήκαν ένα μισοτελειωμένο παζλ το οποίο έδειχνε την κοπέλα τρομαγμένη και από πίσω της μία σκια...
Γιατί όταν τα όνειρα δεν χωρούν στα μάτια...Γίνονται δάκρυα και πέφτουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:27 pm

Ένα ζευγαράκι ήθελε να χαμουρευτεί και για να μην τους δούν είχαν πάει σε ένα νεκροταφείο και καθόντουσαν.Ξαφνικά,ακούνε πίσω τους κάτι σαν ψίθυρους και τον αέρα.Γυρίζουν και αντικρίζουν ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΤΗΛΙΑ των ταφων να έχουν ξαφνικά σβήσει!Περιττό να σας πώ ότι δεν περνάνε πια ούτε απ'έξω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:28 pm

Η μάνα μου μου είπε ότι μικρή με της αδερφές τής στο χωριό,είδαν ξαφνικά έναν μαυροφορεμένο άντρα να κάνει κούνια σε ένα δέντρο.Το παράξενο?Ο άντρας αυτός είχε πρίν από καιρό κρεμαστεί από το εν λόγω δέντρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:29 pm

Έχω και γω μια τρομακτική ιστορία που άκουσα στο χωριό φέτος:

Την περίοδο του εμφυλίου ένας αντάρτης είχε έρθει στο χωριό μας να κρυφτεί. Ως γνωστόν, το πιο καλό μέρος να κρυφτεί κάποιος που δε θέλει να τον δουν είναι το νεκροταφείο.

Στο χωριό μας λοιπόν, υπάρχει ένα μικρό σπιτάκι στο νεκροταφείο που είναι το οστεοφυλάκιο. Αποφάσισε λοιπόν, να κρυφτεί εκεί μέχρι το πρωί (ήταν βράδυ όταν μπήκε μέσα). Άνοιξε την πόρτα και μπήκε σιγά σιγά μέσα. Μέσα στο οστεοφυλάκιο υπάρχει ακόμα ένα μικρό τραπεζάκι που ακουμπά στο δυτικό τοίχο. Εκεί πάνω είδε ένα μωρό τυλιγμένο με ένα άσπρο πανί.

Φοβήθηκε βέβαια, αλλά επειδή πιο πολυ φοβόταν μην αρχίζει το μωρό να κλαίει πήγε αργά κοντά του να δει αν κοιμόταν. Το μωρό όμως ήταν ξύπνιο και τον κοίταζε επίμονα. Παρατήρησε λοιπόν, ότι παρόλο που δεν μπορούσε να είναι παρά μερικών εβδομάδων είχε δοντάκια.
Προσπάθησε παραταύτα να ησυχάσει και να κρυφτεί όπως είχε σχεδιάσει.

Εκείνη τη στιγμή το μωρό όμως, άρχισε να κλαίει. Αναγκάστηκε λοιπόν να πάει κοντά να το ηρεμήσει. Πλησίασε, το πήρε στα χέρια του και πριν προλάβει να το νανουρίσει το μωρό βγάζει μια τσιρικτή φωνή και λέει: <<Βλέπεις, έχω και δοντάκια !>> και του ρίχνει μια δαγκωματιά στο χέρι. Αυτός άρχισε να τρέχει κατάχλωμος έξω όπου τον έπιασαν και τον έβαλαν να τους διηγηθεί την ιστορία του. Αργότερα πήγαν εκεί αυτοί που τον έπιασαν να δουν, αλλά δεν υπήρχε τίποτα. Μέχρι το πρωί ο αντάρτης είχε πεθάνει από ακατάσχετη αιμοραγία . . .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:32 pm

Είχε αρχίσει να σουρουπώνει καθώς οι δυο τους ανέβαιναν βιαστικά τον μικρό κατάφυτο λόφο. Εκείνος περπατούσε μπροστά της, ανοίγοντας δρόμο ανάμεσα στα κλαδιά των δένδρων που όλο και πύκνωναν. Το μονοπάτι είχε από ώρα αρχίσει να στενεύει και τώρα πια βάδιζαν σε ένα εντελώς απάτητο μέρος του λόφου.
Η διαίσθησή του τού έλεγε πως όλο και κάποιο ξέφωτο θα ήταν κοντά. Και μόλις θα φτάνανε στο ξέφωτο…

Η κοπέλα είχε εδώ και πολύ ώρα αρχίζει να κουράζεται. Είχαν αφήσει το αυτοκίνητο στην άκρη της πλαγιάς και θα πρέπει να περπατούσαν για τουλάχιστον μια ώρα πάνω στον λόφο. «Μα πόσο μακριά είναι το αστυνομικό τμήμα επιτέλους…» σκέφτηκε στα αλβανικά, «…και πως στο διάολο τους ήρθε να το φτιάξουν εδώ πάνω…».

Εκείνος σχεδόν χαμογέλασε στο άκουσμα του ονόματος του πατέρα του…Το θεώρησε καλό σημάδι. Εκείνο που του έκανε εντύπωση ήταν πως μπορούσε να διαβάζει και σκέψεις στα αλβανικά..! «Οι δυνάμεις μου διαρκώς αυξάνονται…», σκέφτηκε με ικανοποίηση…

Εκείνη δεν είχε ιδέα πως μπορούσε να διαβάσει την σκέψη της. «Γκαμώτο, τι μαλακία να μην έκω τον διμπατήριο μαζί μου…» σκέφτηκε τώρα σε σπαστά ελληνικά…

Την είχε σταματήσει στην διασταύρωση έξω από την πόλη. Εκείνη πεζή. Εκείνος την είδε από μακριά και αμέσως έβαλε σε εφαρμογή το πανούργο σχέδιό του. Σχέδιο σατανικό, αλάνθαστο! Σταμάτησε το Ι.Χ. του δίπλα της και με αποφασιστικό ύφος ξεστόμισε τις λέξεις που για πέντε ολόκληρα χρόνια πρόβαρε, μέσα στο σκοτεινό του κελί:
- «Αστυνομία! Δείξε μου τα χαρτιά σου…»
Εκείνη πάγωσε!
- «…!»
- «Τι με κοιτάς σαν χαζή; Σου είπα δείξε μου τα χαρτιά σου!»
- «Εγκώ… ντεν…», έκανε να ψελλίσει, αλλά δεν κατάφερε να ολοκληρώσει την φράση της… Τα μάτια της είχαν καρφωθεί στο τατουάζ με το παράξενο σχέδιο πάνω στο μπράτσο του.
- «Ξένη είσαι;», προσποιήθηκε πως δεν το ήξερε εκείνος.
Εκείνη δεν μίλησε. Κοίταζε με τρόμο το τατουάζ που άρχισε να μεταμορφώνεται και από παράξενο σχέδιο με γωνίες τώρα έπαιρνε την μορφή ενός μικρού φιδιού που της έβγαζε γλώσσα.
- «Αστυνομία!», της είπε ξανά. Του άρεσε έτσι όπως ακουγόταν. «Δεν έχεις διαβατήριο κοπέλα μου;».
Ήξερε βέβαια πολύ καλά πως δεν είχε μαζί της τίποτα. Ήξερε μέχρι και σε ποιο ακριβώς συρτάρι του κομοδίνου της είχε αφήσει το διαβατήριό της.

Εκείνη με δυσκολία κατάφερε να τραβήξει το βλέμμα της από το τατουάζ που τώρα ήταν ένα καζάνι που κόχλαζε και από μέσα του μπαινόβγαιναν γυμνά κορμιά με μεγάλα στήθη και τεράστιους φαλλούς…
- «Ντε… ντεν το έκω μαζί μου…», κατάφερε να ψελλίσει…
- «Έλα μαζί μου, θα πάμε στο τμήμα για εξακρίβωση!», της είπε με ύφος που δεν σήκωνε αντίρρηση ενώ της άνοιγε την πόρτα του συνοδηγού.

«Όλα πήγαν τέλεια…» σκέφτηκε με ικανοποίηση ενώ συνέχιζε να προχωράει ανοίγοντας δρόμο ανάμεσα στα κλαδιά… Η μικρή ηλίθια Αλβανή δεν κατάλαβε τίποτα, ακριβώς όπως το περίμενε. Μόνο για μια στιγμή ανησύχησε, όταν εκείνη του είπε πως πάνε ανάποδα και πως το χωριό (και το τμήμα) είναι από την αντίθετη πλευρά… Αυτό δεν το είχε υπολογίσει! Το σχέδιό του κινδύνευε να τιναχτεί στο αέρα!!!
Γύρισε και την κοίταξε με τα σατανικά του μάτια. «Λαμί ασβά εοσφορνίλ…» της είπε στην γλώσσα του πατέρα του και εκείνη ως δια μαγείας φάνηκε να ησυχάζει… Ο Διάβολος δεν τον είχε εγκαταλείψει, ήταν πάντα μέσα του και την κρίσιμη στιγμή, αποφάσισε να επέμβει και να τον σώσει για μία ακόμα φορά…

Το ξέφωτο ήταν πια μόνο λίγα μέτρα μακριά… Το ένιωθε… Αν δεν υπήρχε το ολοστρόγγυλο φεγγάρι που σιγά-σιγά ανέβαινε στον ουρανό, το σκοτάδι θα είχε καλύψει τα πάντα… Φυσικά έτσι το είχε σχεδιάσει από την αρχή. Να πάρει την άδειά του από την φυλακή στην πανσέληνο της εαρινής ισημερίας…
Άκουγε από πίσω του την ανάσα της… Γρήγορη, άρρυθμη, λαχανιασμένη ανάσα που τον ερέθιζε ακόμα πιο πολύ… Σε λίγο φτάνανε στο ξέφωτο… σε λίγο όλα θα είχαν τελειώσει… Σε λίγο θα…

Η φωνή της διέκοψε τις σκέψεις του.
- «Κύριος μπάτσος;»
- «Λέγε με Αμων!». «Τι σημασία έχει πια να κρύβομαι;», σκέφτηκε αυτός…
- «Κύριος Αμων…» συνέχισε απτόητη εκείνη, «…έχει βραδιάσει, και έχουμε προχωρήσει τόσο μακριά μέσα στο δάσος… Φοβάμαι πολύ… Και είναι τόσο απόμερη αυτή η πλαγιά…»
- «Τι να πω κι εγώ μωρή, που θα γυρνάω και μόνος μου;!!!»

Εκείνη πάγωσε!!! Ξαφνικά τα κατάλαβε όλα!!! Μια έκρηξη στο μυαλό της, μια λάμψη που φώτισε όλες τις τόσο πρόσφατες μα και τόσο σκοτεινές της αναμνήσεις!!! «Το αμάξι! Το αμάξι δεν έμοιαζε με περιπολικό», σκέφτηκε έντρομη… Σαν σε χαλασμένη μηχανή προβολής προβάλλονταν αστραπιαία στο μυαλό της όλη η φρικτή αλήθεια… Το μακό μπλουζάκι του, αυτό με την στάμπα των «Μπλακ Σάμπαθ» που δεν έμοιαζε και πολύ με στολή αστυνομικού… Η σελίδα του ημερολογίου που είχε δει στα κλεφτά πάνω στο ταμπλό του αυτοκινήτου του, την ώρα που εκείνος είχε βγει να κατουρήσει… Εδειχνε πως σήμερα ήταν Σάββατο! «Σάμπαθ – Σάββατο» σκέφτηκε τρομοκρατημένη… Στην σελίδα είχε και μία σημείωση: «ραντεβού με τον μπαμπά στον λόφο για τον βιασμό και την θυσία», κάτω από ένα παράξενο σχέδιο με γωνίες που κάπου το είχε ξαναδεί!
Το τατουάζ!!! Το φρικτό και απαίσιο τατουάζ! Και πάνω από όλα εκείνον!!! Κάπου τον είχε ξαναδεί… Κάτι της θύμιζε… Κάτι φρικτό, κάτι αποτρόπαιο… Προσπάθησε να θυμηθεί, αλλά της ήταν αδύνατον… Πίεσε το μυαλό της όσο μπορούσε αλλά ο τρόμος και ο πανικός της δεν την άφηναν να σκεφτεί καθαρά… Οι δυνάμεις της την εγκατέλειψαν. Εκει, στην μέση του λόφου, δέκα μόλις μέτρα από το ξέφωτο, έχασε τις αισθήσεις της και σωριάστηκε λιπόθυμη…

- «Τι στο Χριστ… Όχι ρε πούστη μου!!!» Ούρλιαξε με απογοήτευση εκείνος μόλις κατάλαβε τι είχε συμβεί… «Όχι ρε γαμώτη μου και πήγαιναν όλα τόσο τέλεια…»
Είχε φτάσει τόσο κοντά στον στόχο του, αλλά αυτή η λιποθυμία του τα χάλασε όλα… Κοίταξε το ακίνητο κορμί της. Έστρεψε το βλέμμα του προς το ξέφωτο. Ηταν τόσο κοντά… Για μια στιγμή σκέφτηκε να συνεχίσει το σχέδιό του. Τόσο κοντά… Ηταν απλό… Μπορούσε να την σηκώσει στα χέρια του, να την πάει μέχρι το ξέφωτο, να την βιάσει, να την σκοτώσει, να βγάλει με τα χέρια του την καρδιά της, να ρουφήξει το αίμα της, να αφιερώσει την ψυχή της στον πατέρα του τον Σατανά .

Όμως ΟΧΙ!!! Μπορεί να είναι σατανιστής, αλλά ανέντιμος δεν είναι… Δεν θα μπορούσε ποτέ να κάνει τέτοια πράγματα σε μια λιπόθυμη γυναίκα… Όχι, όχι αυτός! Θα ήταν ντροπή...

Την σήκωσε στα χέρια λοιπόν, την πήγε στο αμάξι του, της έγραψε ένα πρόχειρο σημείωμα (πίσω από τη σελίδα του ημερολογίου με το ραντεβού), με το όνομά του, το τηλέφωνό του, τον αριθμό της πινακίδας του αυτοκινήτου του και μια ζωγραφισμένη καρδούλα με βελάκια και την άφησε έξω από το αστυνομικό τμήμα…

Και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς... μη χειρότερα να λέμε…
Μη χειρότερα…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:35 pm

Αμάν πια αυτοί οι σατανιστές!

Γειας σας!
Η εμπειρια που θα σας πω ειναι 100% αληθινη. Μια μερα κανοντας βολτα μ τον Βατο μαζι με την παρεα μου βρεθηκαμε εντελως τυχαια σε ενα μικρο δασος που στο βαθος υπηρχε ενα μισοτελιωμενο σπιτι. Μυριζε ασχημα και η εικονα του μας τραβηξε! Μπηκαμε μεσα και ειδαμε μια καμμενη χελωνα χωρις κεφαλι και ενα σκυλι μισοθαμμενο στο χωμα με κομμενα ποδια (πιθανον να ειχαν γινει προσφατα). Μετα ανεβηκαμε στον 2ο οροφο και εκει ηταν το χειροτερο! Μια γατα με ανοιγμενη κοιλια που τα οργανα της ηταν πεταμενα στο πατωμα, μαυρα κουρελια και με κοκκινη μπογια στους τοιχους διαφορα μακαβρια σηματα. Στη γωνια ειχε πεταμενο ενα μικρο σκελετο με σπασμενα μπουκαλια πανω του! Φυγαμε γιατι δεν αντεξαμε την απαισια μυρωδια. Παρακατω ειχε ενα πετρινο, στρογγυλο, βαθυ πηγαδι και το νερο του ηταν γεματο με πρασινα χορτα, σαν βουρκος, που επλεαν κομματια μαυρων ρουχων. Δεν μπορεσαμε να δουμε τιποτα αλλο γιατι απο τον πισω δρομο ερχοταν ενα μαυρο αμαξι και αφου μας ειδε κατεβηκε και μας κυνηγησε χωρις αποτελεσμα! Τελικα μαθαμε οτι σε αυτο το σπιτι πηγαινουν σατανιστες και η περιοχη μας το εχει ονομασει γυαλινο σπιτι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:37 pm

Γειά σας παιδιά. Το όνομά μου είναι Γιώργος και θα ήθελα να στείλω και εγώ την δική μου ιστορία. Μένω στην Θεσσαλονίκη και οι δικοί μου έχουν και ένα σπίτι εκτός πόλης. Ένα σαββατοκύριακο που πήγαμε οικογενειακώς και το βράδυ πέσαμε όλοι για ύπνο, πήγα και εγώ στο κρεβάτι μου. Σε κάποια φάση, για κάποιον λόγο, άνοιξα τα μάτια μου. Και πρέπει να πω ότι εκείνη την στιγμή είμουν μπρούμυτα στο κρεβάτι μου και ένιωθα κάτι σαν μια δύναμη να μην μ’ αφήνει να σηκωθώ από το κρεβάτι. Προπαθούσα να σηκωθώ αλλά ήταν αδύνατο, όπως επίσης όταν προσπάθησα να φωνάξω η φωνή μου δεν έβγαινε με τίποτα. Εκείνη την στιγμή είχα σαστίσει, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα και σε κάποια φάση ένιωσα κάτι να με σηκώνει από το κρεβάτι. Ο φόβος ήταν μεγάλος και είμουν αδύναμος να κάνω οτιδήποτε, ανίκανος για οτιδήποτε. Θα ήθελα να μου πει κανένας αν του έχει τύχει κάτι τέτοιο ή αν ξέρει τί μπορεί να είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:39 pm

Αυτοί οι φοβεροί (πρώην) άνθρωποι

Έχω ακούσει την ιστορία που θα σας πω να λέγεται στην παρέα μου από κάποιον φίλο μου που γνώριζε το παιδί στο οποίο συνέβη η ιστορία.Αυτός είναι ένας τύπος μηχανόβιος και ζει για την μηχανή του.Παλιά ήταν πολύ τρελός και περνούσε τη μέρα του κάνοντας σούζες.Τα έκοψε όμως αυτά μετά από αυτό που του συνέβη. Μια νύχτα πριν χρόνια βρίσκονταν σε κάποιο δρόμο κοντά στο πρώτο νεκροταφείο και έκανε όπως το συνήθιζε σούζες.Δεν υπήρχε κανείς άλλος στο δρόμο οπότε πήγαινε πάνω κάτω και έκανε τα χαζά του. Ε δεν ήθελε πολύ σε κάποια στιγμή χτύπησε μια πέτρα ή λακούβα και τινάχτηκε στον αέρα μαζί με τη μηχανή του.Έπεσε κάτω σοβαρά τραυματισμένος και λιποθημυσε.Λίγο πιο μετά άρχισε να συνέρχεται και άνοιξε τα μάτια του γιατι άκουσε φωνές γύρω του.Πονούσε πολύ και είχε σπάσει διάφορα σημεία του σώματος του και δεν μπορούσε να κουνηθεί.Βλέπει τότε διάφορους ανθρώπους να έχουν κάνει κύκλο γύρω του και να τον παρατηρούν απαθείς.Μπροστά του είχε μια γυναίκα ντυμένη με ένα μαύρο φόρεμα που τον κοιτούσε και λέει στους άλλους: «πάει αυτός, δεν τη γλιτώνει με τίποτα».Οι άλλοι συμφώνησαν και χαμογελούσαν όπως τον κοίταζαν.Ήταν ακόμα και παιδιά εκεί που έσκυβαν και τον παρατηρούσαν από κοντά σαν να έβλεπαν κάτι αξιοπερίεργο αλλά δεν έκαναν τίποτα για να τον βοηθήσουν. Μάζεψε τις δυνάμεις του και προσπάθησε να τους πει να φωνάξουν νοσοκομειακό να τον πάρει.Με το που το είπε αυτό όλοι γύρισαν και κοίταξαν αλλού και έκαναν ότι δεν τον άκουσαν. Μιλούσαν γελούσαν και δεν του δίναν σημασία! Κάναν πολύ αργές κινήσεις και κάτι δεν πήγαινε καλά με αυτούς. Τότε ακούγεται ένα αμάξι να έρχεται και όλος ο κόσμος που ήταν γυρω του με το που το άκουσαν άρχισε να φεύγει βιαστικά.Αυτός λιποθήμυσε ξανά.Όταν ξύπνησε βρισκόταν στο νοσοκομείο με αρκετούς γύψους και τσιρότα και τέτοια πάνω του.Θυμήθηκε τι του είχε συμβεί και θέλησε να μάθει αν ήταν κάποιος από το πλήθος που τον βοήθησε τελικά ή κάποιος που περνούσε με το αυτοκίνητό του. Του είπαν ότι κάποιος οδηγός τον βρήκε πεσμένο εκεί που του συνέβει το ατύχημα και καλεσε το ασθενοφόρο να τον πάρει.Και όταν πήγαν να τον πάρουν ήταν μόνο αυτός και ο οδηγός που περίμενε το ασθενοφόρο να έρθει. Δεν υπήρχε ψυχή άλλη εκεί γύρω, όχι πλήθος!!!!!!! Σκεφτείτε αυτό που έγραψα στην αρχή ότι ο τύπος έκανε σούζες έξω από το νεκροταφείο και θα καταλάβετε τί ήταν εκείνοι οι φοβεροί άνθρωποι και από που είχαν έρθει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anemelos
V.I.P
V.I.P
anemelos


Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2008
Ηλικία : 29
Τόπος : καλαμαρια

τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   τρομακτικες ιστοριες  που ξερετε!!!! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 23, 2008 5:41 pm

Τελευταία επίσκεψη
Γειά σας.
Η ιστορία αυτή μου συνέβει πριν 4 χρόνια. Εγώ είμουν η μόνη
αυτόπτης μάρτυρας και το περιστατικό κράτησε για πάρα πολύ
λίγο. Κι έτσι όπως θα φαντάζεστε κανεις δε με πιστεψε. Και
μάλιστα επειδή εγω έλεγα την ιστορία αυτή σε πολύ κόσμο
συγγενείς και γνωστούς μας ο πατέρας μου μου είπε ευγενικά
να το βουλωσω και να μην κάνω πια λόγο σε κανένα γι αυτά τα
πράγματα γιατί ταράζω τους κοντινούς συγγενείς του νεκρου.
Δίπλα από το σπίτι της γιαγιάς και του παπού στο χωριό μου
(ο παπούς έχει πεθάνει από το 1987) έμενε ο Χ.. ο οποίος ήταν
πολύ φίλος με τη γιαγιά μου και κάνανε πολύ παρέα τα τελευταία
χρόνια. Hταν πολύ άρρωστος, είχε 200 διαφορετικές αρρώστιες
και τον περιμένανε οι δικοί του. Αλλά δεν τους έκανε το χατίρι
Οι συγγενείς του έπρεπε να τον φροντίζουν συνέχεια και να τον
πηγαίνουν σε γιατρούς και σε νοσοκομεία. Αυτός κάθε απόγευμα
ερχότανε στη γιαγιά μου αν ήταν καλά και μπορούσε να περπατήσει
για να πιούνε καφέ και για κουβεντούλα. Καμιά φορά αν ήταν καλά
αυτός και είχε δυνάμεις πηγαίνανε για περίπατο.
Μια μέρα ήμουν στη γιαγιά μου και την βοηθούσα να μαζέψει τα χαλιά
για το καλοκαίρι. Η γιαγιά μου ζήτησε να κατέβω στο υπογειο του σπιτιού
για να πάρω νάυλον σακούλες να βάλουμε μεσα τα χαλιά. Εγώ κα-
τέβηκα τις σκάλες και βλέπω τότε τον Χ. να ετοιμάζεται να ανοίξει τη
αυλόπορτα και να μπει για να έρθει να βρει την γιαγιά μου. Δεν
τον ήξερα και πολύ καλά και προτίμησα αφού δεν με παρατήρησε
να μην τον χαιρετήσω γιατί ντράπηκα. Πήγα στο υπόγειο και βρήκα
τις σακούλες. Ανεβαίνω σε χρόνο ντετέ και καθώς είμαι στα σκαλιά
ακούω την φωνή της κόρης του Χ να φωνάζει πατέρα! πατέρα! και να
κλαίει. Η γιαγια μου βγήκε στην πόρτα να δει τί τρέχει. Τότε βγαίνει
κι αυτή στην αυλή της και βλέπει την γιαγιά μου και τον υπόλοιπο
κόσμο που είχε βγεί από τα σπίτια του και λέει: πέθανε ο πατέρας μου!
Εγώ νόμισα ότι θα τον είχε χάσει και νόμισε ότι ο γέρος έπεσε κάπου
και πεθανε (είχε βλέπεις και καρδιά) και της λέω: όχι θεία ... εδώ είναι
ο πατέρας σου στη γιαγιά μου. Η γιαγιά μου με κοίταξε πολύ περίεργα!
Τότε η θεία είπε ότι ο πατέρας της έβλεπε τηλεόραση και ξαφνικά έπεσε
κάτω πεθαμένος. Μετά από λίγο ήρθε το ασθενοφόρο και τον πήρε.
Είχε πεθάνει. Αλλά αφού αυτός είχε πεθάνει τότε πως τον είδα εγώ να
μπαίνει στην αυλή μας;;;;;;;; Εγώ δεν ήξερα τι να πω και δεν είπα τίποτα
γιατί η γιαγιά με κοιτούσε πολύ περίεργα. Δεν είπαμε τίποτε άλλο σχετικά
και εγώ μετά από λίγο μπήκα στο αμάξι μου κι έφυγα.
Την επομενη μερα μετά την κηδεια ξαναπήγα στη γιαγιά και με ρώτησε
τότε πως μου ήρθε να πω ότι ο παπούς Χ. ήταν στο σπίτι μας όταν πέθανε.
Εγώ τότε της εξήγησα όλη την υπόθεση πως τον είδα να μπαίνει στη αυλή
μας όταν εγώ πήγαινα για υπόγειο και πως νόμισα ότι είχε ανέβει αυτός
πάνω σε μας. Τότε η γιαγιά μου με σταυρωσε και είπε να μην το πω σε
κανέναν αυτό. Εγώ το είπα και βρήκα τον μπελά μου. Αλλά αφού
λέω την αλήθεια! Αυτός ο βρικόλακας πέθανε και καπάκι ήρθε να μας
κάνει επίσκεψη, αυτός ή το πνεύμα του. Αλλά εγώ τον είδα κανονικό όπως
ήταν πάντα. Κι όμως δεν ήταν δυνατό. Πως ήρθε αφού καθόταν σπίτι
του όλη την ώρα και έβλεπε τηλεόραση και τον είδα δευτερόλεπτα
πριν αρχίσει να φωνάζει η κόρη του;;;;;;;; Προσοχή στα φαντάσματα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τρομακτικες ιστοριες που ξερετε!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Fun Area :: Τρομος :: Τρομαχτικες ιστοριες....-
Μετάβαση σε: